© 2018. Медцентр ЭКСПЕРТ-КЛИНИК

Базаліома:стадії розвитку, характерні симптоми, лікування

Базаліома вважається захворюванням старості. За статистикою, основна частина пацієнтів, у яких зустрічається дана недуга, - люди старшого та похилого віку. Однак же, цей вид раку рідко прогресує, поширюючись на інші органи і тканини, що дозволяє більше ніж в 90% випадків повністю побороти хворобу.

На базаліому припадає 75% від усіх злоякісних новоутворень шкіри. Пухлина росте повільно і, за умови ранньої діагностики, можливо повне лікування від раку.

Традиційно, лікування базаліоми полягає в використанні хірургічного методу: шляхом операції видаляється весь обсяг новоутворення з дослідженням краю резекції.

 Клінічні симптоми базально-клітинного раку шкіри настільки очевидні, що для виявлення захворювання досить візуальної діагностики у онколога або дерматолога. Однак, поставити точний діагноз "базаліома" можливо в умовах спеціалізованої клініки за допомогою спеціального дослідження шкіри - дерматоскопії.

 

Для цього використовується спеціальний оптичний прилад (дерматоскоп), який дозволяє з високою точністю оцінити новоутворення в глибоких шарах шкіри. Підтвердити діагноз дозволяє дослідження зразка тканини новоутворення в лабораторних умовах. Забір зразка проводиться за допомогою біопсії.

Ваше имя  
Контактный телефон  
Стоимость какой услуги Вас интересует?  

В діагностиці новоутворень на шкірі дуже важливо виключити варіант розвитку меланоми, найнебезпечнішого захворювання в онкології.

Симптоми базаліоми

Базальноклеточный рак на коже развивается медленно. Наиболее часто опухоль локализуется на лице, шеи или волосистой части головы. На начальном этапе заболевание выглядит как небольшая папула (не более 4 мм) с плоской или выпуклой поверхностью.

Пухлина не турбує пацієнта до тих пір, поки не почне рости і покриватися коркою, яка кровоточить. Під поверхнею кірки утворюється виразка. Пухлина може досягати в розмірі 10-ти см і більше, лущитися і кровоточити. Те, що виразка в новоутворенні не загоюється, а тільки збільшується в розмірі, стає причиною звернення до лікаря.

Вплинути на розвиток раку шкіри може негативний вплив УФ-випромінювання. Захисні засоби для шкіри від дії ультрафіолету при тривалому перебуванні на сонці в літній період допомагають знизити ризик виникнення хвороби.
Незважаючи на те, що захворювання вважається злоякісним типом пухлини, воно практично ніколи не призводить до розвитку віддалених метастазів. Пухлина схильна до зростання інвазивних шляхом, вона поширюється в навколишні тканини і руйнує їх.

Лікування

В медичному центрі ЕКСПЕРТ-КЛІНІК Ви можете отримати консультацію лікаря-онкохірурга вищої категорії Яремчука Антона Леопольдовича.

УТОЧНИТИ ВАРТІСТЬ