© 2018. Медцентр ЭКСПЕРТ-КЛИНИК

ЩО ТАКЕ КОЛОНОСКОПІЯ І НАВІЩО ВОНА ПОТРІБНА? 

Ваше имя  
Контактный телефон  
Стоимость какой услуги Вас интересует?  

УТОЧНИТЬ ЦЕНУ

Колоноскопія - це дослідження товстого кишечника за допомогою спеціального зонда. Апарат для проведення колоноскопії досить тонкий, розміром з горошину, або мізинець. Саме дослідження в руках досвідченого лікаря триває 5-10 хвилин і проходить практично безболісно. Бувають відчуття здуття кишечника, але болю бути не повинно.

При сучасному технічному оснащенні та належної кваліфікації лікаря, більшість пацієнтів при дослідженні відчувають тільки мінімальний дискомфорт. Але, головне, для успішної колоноскопії це вибрати хорошого лікаря. Безболісність проведення та результативність виключно залежать від його професіоналізму.

МОЖЛИВОСТІ КОЛОНОСКОПІЇ

Колоноскопія пройшла тривалу історію, щоб перетворитися в унікальний метод діагностики. Вона дозволяє відразу, без додаткових досліджень оцінити стан кишечника зі стовідсотковою вірогідністю. Уявіть, що у вас є тривожні симптоми з боку товстої кишки, наприклад, виділення крові, ви нервуєте і мучитеся невідомістю - виконуєте колоноскопію і відразу отримуєте відповідь, побоювання були марними. Досить ефективно.

Під час процедури зображення передається на екран монітора зі збільшенням і високою роздільною здатністю, що робить можливим поставити попередній діагноз навіть до отримання результату біопсії.

Виявлений поліп видаляється ендоскопічно, і це ще один плюс колоноскопії. Така процедура називається Поліпектомія, вона також проходить безболісно. Але ж великі поліпи перероджуються в рак. Таким чином, колоноскопія запобігає розвитку раку!

СКРИНІНГ РАКУ

Колоноскопія рекомендується як профілактичне обстеження на рак товстої кишки. Половину випадків раку товстої кишки можна запобігти, якщо при досягненні 50-річного віку регулярно проходити профілактичну колоноскопію. Виявлення поліпів і раку на ранній стадії це результат проведення такого дослідження. 70% випадків раку в нашій країні виявляється в запущених стадіях, це результат ігнорування профілактичної колоноскопії. Зрозуміло, результативність лікування при цьому погіршується.

Колоноскопія грає важливу роль в діагностиці колітів, на її даних ґрунтується підбір лікування і контроль ефективності проведеної терапії.

Колоноскопія практично не має протипоказань. Дослідження не рекомендується тільки при важких супутніх захворюваннях.

ПІДГОТОВКА ДО КОЛОНОСКОПІЇ

Ендоскопічне дослідження вимагає спеціальної підготовки кишечника, що полягає в дотриманні дієти і очищенні товстої кишки від кишкового вмісту. Якість підготовки дуже важливо, від нього залежить і комфорт пацієнта під час колоноскопії і її діагностична точність!

Обмежувальна дієта

Під необхідною дієтою мається на увазі обов'язкове виключення з раціону за 2-3 дні до дослідження їжі багатої на клітковину і відмова від вечері напередодні дослідження. До виключається продуктів відносяться: фрукти і овочі (як свіжі, так і варені), зелень, злакові (крупи, рис, вівсянка), бобові (квасоля, горох), гриби, ягоди і чорний хліб. Під час підготовки можна вживати бульйон, відварне м'ясо, рибу, курку, сир, білий хліб, масло, печиво.

Пам'ятайте, обмеження дієти має дуже важливе значення! Недотримання цього правила може звести нанівець всю подальшу підготовку та саму процедуру колоноскопії.

Очищення кишки

Другий етап передбачає очищення кишки від калових мас і робиться напередодні (ввечері за день до колоноскопії). Сучасний спосіб підготовки-так звані, «лаважной» проносні розчини робляться на основі спеціальних солей які практично не всмоктуються в товстій кишці. При прийомі з великою кількістю рідини вони призводять до виникнення в кишечнику маленького «цунамі, що змітає все на своєму шляху». Таким чином, випита вода не всмоктується в кров, проходить транзитом і відмиває просвіт і складки кишки від калових мас. Виходячи з описаного механізму дії відразу стають зрозумілі основні плюси і мінуси застосування.

До плюсів відноситься легкість очищення кишечника в домашніх умовах, вам необхідно лише випити необхідну кількість розчину. До неприємностей застосування: розчину треба випити багато і він противний на смак; весь вечір придеться провести в туалеті, звільняючи кишку від великої кількості рідини.