Постковидний синдром

ПОСТКОВІДНИЙ синдром – це довгострокові патологічні прояви, що зберігаються протягом трьох місяців після нової коронавірусної інфекції. 

МЕХАНІЗМ постковідного синдрому, ймовірно, пов'язаний із хронічним тромбоваскулітом, який  ПЕРЕВАЖНО ВРАЖАЄ НЕРВОВУ СИСТЕМУ , легені, нирки, шкіру. SARS-CoV-2 інфікує ендотелій судин, надаючи пряму ушкоджуючу дію та порушуючи її антикоагуляційні властивості.

 

Вплив на Центральну нервову систему супроводжується порушенням терморегуляції, нюху, слуху, сну, депресивними станами.  Реакція периферичної нервової системи виражається порушеннями чутливості.

Неврологічні прояви

Коронавірус здатний проникати в центральну нервову систему, вражаючи нейрони та допоміжні клітини. 

До основних неврологічним проявам постковідного синдрому відносяться:

  • Парестезія – розлад чутливості. Виявляється відчуттям печіння, поколювання, повзання мурашок на поверхні шкіри; 

  • Порушення нюху, смаку. Такі симптоми можуть спостерігатися кілька місяців. 

  • Інтенсивний головний біль. Больовий синдром може бути постійним або у вигляді мігрені — нападоподібним, періодично виникає головний біль; 

  • Порушення терморегуляції. В одних людей після COVID-19 тривалий час зберігається субфебрильна температура (37-37,5 градусів), в інших – знижена (до 36 градусів); 

  • Озноб, особливо вечорами. Супроводжується відчуттям холоду, м'язовим тремтінням. При цьому температура тіла може бути нормальною; 

  • Порушення зору. У людини можуть з'являтися чорні плями перед очима, затуманеність зору, світлобоязнь; 

Постковідний синдром викликає суттєве зниження якості повсякденного життя. 30-35% людей через 3-4 місяці після зараження все ще не можуть здійснювати повноцінний догляд за собою та дітьми, повернутися до роботи, нормального ритму життя.

Неврологічні ускладнення включають ішемічні інсульти, мієліти, полінейропатії .

Діагностика постковидного синдрому багато в чому носить суб'єктивний характер і ґрунтується переважно на скаргах хворих. Лікування постковідного синдрому переважно здійснює лікар- невролог.   

 ВИСНОВОК

Таким чином, основна мета SARS-CoV-2 - дихальні шляхи, але наступні його мішені - мозок, м'язова та імунна системи.

У пацієнтів з тяжким перебігом інфекції ймовірнішим є розвиток таких неврологічних ускладнень, як гостра цереброваскулярна недостатність, порушення свідомості та пошкодження скелетної мускулатури.

Залучення до патологічного процесу центральної нервової системи є предиктором поганого прогнозу. У таких хворих може швидко погіршитися стан і настане летальний кінець. При клінічній оцінці стану хворих лікарям, незалежно від їх спеціальності, необхідно звертати пильну увагу не тільки на респіраторні прояви хвороби, а й на неврологічну симптоматику, наявність та прогресування якої можливе як у гострому, так і гострому періоді.

 

Якщо Вам не вдається самостійно відновитися після коронавірусу, та щоб уникнути можливих ускладнень, рекомендовано звернутись до лікаря-невролога!

ПРОЙТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ ЛІКАРЯ-НЕВРОЛОГА МОЖЛИВО У НАС В МЕДИЧНОМУ ЦЕНТРІ ЕКСПЕРТ-КЛІНІК!!!

Ваше имя  
Контактный телефон  
Стоимость какой услуги Вас интересует?  

УТОЧНИТИ ВАРТІСТЬ