БІОПСІЯ ЩИТОВИДНОЇ ЗАЛОЗИ

В медичному центрі ЕКСПЕРТ-КЛІНІК біопсію вузлів щитовидної залози під контролем УЗД проводить керівник медичного центру, лікар онкохірург вищої категорії, ендокринний хірург з досвідом роботи 20 років Яремчук Антон Леопольдович.

Пункція - це маніпуляція, пов'язана з проколом тканин голкою, введенням голки в досліджуване вогнище і взяттям клітинного матеріалу з вогнища ураження.

Так само при пункції вузла щитовидної залози під контролем ультразвуку тонкою голкою без знеболювання (анестезія не потрібна), в амбулаторних умовах ми виконуємо забір матеріалу з вузла щитовидної залози.
Що це дає?
За клітинним складом вузла щитовидної залози ми можемо судити про доброякісності або злоякісності процесу. Від цього сильно залежить і тактика ведення пацієнта. Для прийняття рішення на користь видалення частини залози або органу цілком потрібно мати вагомі підстави. Безапеляційно можна стверджувати, що будь-яке вузлове утворення, нехай навіть і невеликого розміру і ніяк не турбують хворого, в якому є злоякісні клітини підлягає негайному оперативному лікуванню. Відповідно, якщо злоякісність в вузлі не визначена і при ультразвуковому дослідженні (УЗД) структура вузла не викликає сумнівів в доброякісності, можлива консервативна тактика ведення пацієнта. Для максимально правильного трактування результатів УЗД існує класифікація вузлів TIRADS, заснована на даних УЗД, ТАБ і гістологічного аналізу операційного матеріалу (E.Horvath з співавт., 2009 г.). Таким чином можна стверджувати, що тонкоголкова аспіраційна біопсія щитовидної залози є цінним безпечним методом дослідження, що дозволяє вибрати правильну тактику лікування.

До вузловому зобі зазвичай відносять різні за своєю будовою пухлиноподібні освіти такі, як вузловий колоїдний проліферуючих зоб, аденоми з фолікулярного епітелію (доброякісні) і рак щитовидної залози. Якщо є два і більше вузлів використовується термін "багатовузловий зоб". Якщо функція залози при цьому не порушена і рівні гормонів в межах норми говорять про нетоксичному зобі.

Більшість пацієнтів вузли в щитовидній залозі ніяк не турбують і стають випадковою знахідкою при виконанні ультразвукового дослідження. При збільшенні розмірів вузла може з'явитися косметичний дефект на шиї або деформація її переднього відділу. Можуть з'явитися скарги, пов'язані зі здавленням вузлами органів шиї, перш за все трахеї. При цьому може виникати утруднення дихання. Тому при розмірах більше одного сантиметра рекомендується виконувати пункційну біопсію. Її інформативність, на жаль, не є стовідсотковою. Іноді операція є останнім діагностичним методом, коли під час гістологічного дослідження видаленого вузла підтверджується високодиференційована форма раку щитовидної залози.

УТОЧНИТИ ВАРТІСТЬ

Ваше имя  
Контактный телефон  
Стоимость какой услуги Вас интересует?  

© 2018. Медцентр ЭКСПЕРТ-КЛИНИК