Чи варто видаляти фіброаденому молочної залози ?

Фіброаденома - це доброякісна пухлина молочної залози. Найчастіше виникає у віці від 20 до 30 років і у віці від 40 до 50 років. Виявити фіброаденому можна і самостійно, шляхом промацування грудей, вона легко визначається у вигляді ущільнення. Імовірність виникнення злоякісної пухлини (перехід в рак) фіброаденом становить 0,5 - 1,0%.

При особливих гістологічних варіантах, наприклад інтраканакулярном вона в 2 рази вище, при філоідних пухлинах більше в 7.5 раз. На жаль, фіброаденоми не лікуються консервативно (мазі, таблетки і т.п.), лікування тільки хірургічним шляхом. Особливо це стосується тих жінок, які планують вагітність, ЕКО, мамопластику.

Ні УЗД, ні мамографія, огляд і пункція не дають 100% діагностики. Зрештою, не займайтеся самолікуванням різними народними методами, зверніться до фахівця - мамолога або онколога.

 

Бережіть себе і будьте здорові!

Під час вагітності в організмі жінки відбувається потужна гормональна перебудова. А молочна залоза в першу чергу схильна до зміни під впливом гормонів. Тому, що станеться з фиброаденомой під час вагітності 100% гарантії ніхто не дасть.

На сьогоднішній день, операція з видалення пухлини шляхом розрізу шкіри, є ефективним методом у боротьбі з доброякісними утвореннями молочних залоз. Щоб рубець, після видалення фіброаденоми молочної залози, був, як можна менш помітний, його необхідно зробити за спеціальною методикою і отримати так званий косметичний шов. Чи варто турбуватися про наявність ракових клітин, можна дізнатися тільки після того, як буде видалена пухлина повністю.