м.Краматорськ, бул. Машинобудівників, 8
ХІМІОТЕРАПІЯ ПРИ ОНКОЛОГІЇ МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ
Найпоширеніше онкологічне захворювання у жінок - рак молочної залози. Своєчасний початок терапії і правильна тактика лікування в багатьох випадках забезпечують позитивний прогноз. Досягти ремісії при раку молочної залози дозволяє комплексний підхід, який найчастіше включає операцію і хіміотерапію.
Хіміотерапія - це системний метод лікування, суть якого полягає у введенні в організм протипухлинних препаратів. З потоком крові ліки надходять до ракових клітин і пошкоджують їх на певному етапі росту. В результаті патологічні осередки перестають розмножуватися і гинуть. При цьому хіміопрепарати впливають не тільки на ракові, але і на здорові клітини. Тому лікування супроводжується побічними ефектами і вимагає призначення підтримуючої терапії.
При хіміотерапії РМЗ препарати вводять внутрішньовенно. Найчастіше лікування проходить в денному стаціонарі, не вимагає госпіталізації і не порушує образ життя пацієнтки. Однак існують схеми, при яких ліки необхідно вводити цілодобово.
Виділяють три основних види хіміотерапії при онкології молочної залози:
- Призначається перед операцією для зменшення розмірів пухлини. У деяких випадках дозволяє перевести неоперабельні форми раку в операбельні. Завдяки дії хіміопрепаратів скорочується обсяг хірургічного втручання і знижується ризик рецидиву.
- Проводиться після видалення пухлини молочної залози для знищення ракових клітин і метастазів, які вкрай складно виявити за допомогою доступних методів діагностики. Запобігає рецидивам.
- Основний метод лікування пізніх стадій неоперабельного раку при наявності метастазів. Скорочує розмір пухлини, уповільнює її зростання, продовжує життя пацієнтки.
Схема лікування, препарати, дозування та тривалість курсу хіміотерапії підбираються індивідуально, з урахуванням типу і стадії пухлини, поширеності онкологічного процесу, сприйнятливості ракових клітин до препаратів, стану здоров'я пацієнтки в цілому і багатьох інших факторів.
Ми використовуємо сучасні лікарські засоби від відомих виробників з мінімальними побічними ефектами такі як «Доцетаксел», «Паклітаксел», «Доксорубіцин», «Епірубіцин», «Карбоплатин», «Кселода», «Навельбин» , «Гемзар», та інші.
Хіміопрепарати використовуються як в якості основного лікування, так і у вигляді доповнення до хірургічної, гормональної, таргетной та імунотерапії.
Лікування проводиться курсами. Після інтенсивної терапії організм обов'язково повинен відпочити і відновитися. Потім слід повторення лікувальної сесії.